دانشگاه الزهرا تهران و شرایط تحصیل در آن
ثبت نام شروع شد

دانشگاه الزهرا تهران و شرایط تحصیل در آن

تاریخچه دانشگاه الزهرا (س)

دانشگاه الزهرا (س) یکی از بهترین دانشگاه های ویژه بانوان است که در دهکده ونک تهران واقع شده است. ثبت نام در دانشگاه الزهرا (س) از همان ابتدای تأسیس که به سال 1343 باز می گردد ویژه بانوان بود. این دانشگاه ابتدا با عنوان مدرسه عالی دختران و با تعداد کمی از دانشجویان و رشته های تحصیلی فعالیت خود را آغاز نمود.

دانشگاه الزهرا (س) در ابتدای فعالیت خود تنها 90 دانشجو داشت و رشته هایی چون مترجمی زبان های خارجی، منشی گری و روانشناسی و رشته ای مخصوص زنان با نام فنون خانه داری در آن ارائه می شد. دانشگاه الزهرا (س) از لحاظ رتبه علمی جزء دانشگاه های سطح بالای کشور محسوب می شود و رتبه های با تراز بالا برای قبولی در دانشگاه الزهرا (س) نیاز است. لازم به ذکر است که دانشگاه الزهرا (س) در سال 1395 اقدام به راه اندازی  مرکز بین المللی آموزش زبان و ادبیات فارسی به غیر فارسی زبانان و دریافت مجوز رسمی فعالیت در این زمینه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نمود.اما با گذشت زمان و گسترش محوطه دانشگاه چندین دانشکده به دانشگاه الزهرا (س) افزوده شد که به آن خواهیم پرداخت.

دانشگاه الزهرا (س) تلاش دارد تا با تعامل نهادها و ارگان های علمی و اجرایی کشور زمینه حضور دختران نخبه را در سطوح مدیریتی و علمی جامعه فراهم آورد از این رو ثبت نام در دانشگاه الزهرا (س) ازآنجاکه نیازمند رتبه های با تراز بالا است می تواند این فرصت را برای پذیرفته شدگان این دانشگاه به وجود آورد.

همچنین بخوانید : دانشگاه رازی کرمانشاه

دانشکده ها و مراکز پژوهشی موجود در دانشگاه الزهرا (س):

دانشگاه الزهرا (س) دارای تعدادی دانشکده و پژوهشکده است که در ادامه به معرفی تعدادی از این دانشکده ها و پژوهشکده ها می پردازیم: از جمله دانشکده های دانشگاه الزهرا (س) می توان به دانشکده ادبیات، دانشکده الهیات، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده علوم ریاضی، دانشکده علوم زیستی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده فیزیک و شیمی، دانشکده هنر اشاره کرد.

دانشگاه الزهرا (س) همچنین دارای دو پژوهشکده با عناوین پژوهشکده زنان و پژوهشکده مطالعات اقتصادی است که پژوهشکده زنان آن با هدف ساماندهی تحقیقات پیرامون مسائل زنان و ارائه راهبردهای اجرایی در خصوص مسائل و مشکلات آنان به مسئولان راه اندازی شده و به فعالیت می پردازد.

ثبت نام در دانشگاه الزهرا (س):

ثبت نام در دانشگاه الزهرا در دو مرحله صورت می گیرد:

 1. ثبت نام الکترونیکی : ثبت نام الکترونیکی برای پذیرفته شدگان در دانشگاه الزهرا الزامی است، در صورتی که ثبت نام الکترونیکی انجام نشود به منزله انصراف از ثبت نام تلقی می شود و داوطلب نمی تواند برای مرحله دوم ثبت نام در دانشگاه الزهرا اقدام کند. داوطلبان برای ثبت نام الکترونیکی به نام کاربری که همان شماره داوطلبی ترم ورود دانشجو و رمز عبور که شماره شناسنامه یا کد ملی است.
 2. ثبت نام حضوری: مرحله دوم ثبت نام در دانشگاه الزهرا ثبت نام حضوری است و داوطلبان باید توجه داشته باشند که ثبت نام بر اساس حرف اول نام خانوادگی پذیرفته شدگان صورت می گیرد و زمان‌بندی ثبت نام نیز معمولاً روی پایگاه اینترنتی دانشگاه قرار داده می شود و پذیرفته شدگان جهت ثبت نام در دانشگاه الزهرا می توانند با مراجعه به این پایگاه و بررسی زمان‌بندی ثبت نام در زمان تعیین شده با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه الزهرا مراجعه کنند.

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه الزهرا (س):

 1. آمار و کاربردها
 2. ریاضیات و کاربردها
 3. ریاضی
 4. علوم کامپیوتر
 5. زیست شناسی
 6. زیست شناسی سلولی مولکولی
 7. زیست شناسی بیوتکنولوژی
 8. فیزیک
 9. فیزیک/ ماده چگال
 10. فیزیک/ اتمی مولکولی
 11. مهندسی فناوری اطلاعات
 12. مهندسی مکانیک
 13. مهندسی برق
 14. مهندسی عمران
 15. مهندسی صنایع
 16. فیزیک/ نجومی
 17. فیزیک/ حالت جامد
 18. نانو فیزیک

امکانات دانشگاه الزهرا و جاذبه های اطراف آن

از امکانات دانشگاه الزهرا می توان به مرکز همایش های بین المللی دانشگاه، سالن دکتر تورانی، نگارخانه مصلا نژاد، سفره خانه سنتی ترمه، مقبره مستوفی الممالک، کافه واگن دانشگاه الزهرا (س)، نام برد و از جاذبه های اطراف دانشگاه الزهرا می توان به نگارخانه کمال الدین بهزاد، امامزاده قاضی الصابر، بوستان باغ ایرانی اشاره کرد که پذیرفته شدگان می توانند از این امکانات و جاذبه های دیدنی استفاده کنند.


دریافت فایل PDF
دانشگاه الزهرا تهران و شرایط تحصیل در آن
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

تحصیل در آمریکا در دانشگاه استنفورد
دانشگاه اوزاکا (ژاپن)

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام