دانشگاه اصفهان
ثبت نام شروع شد

دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان یکی از دو دانشگاه دولتی اصفهان به شمار می رود. این دانشگاه با مساحتی بالغ بر 3 میلیون متر مربع به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های اصفهان محسوب می شود. قابل ذکر است که در سال 1362 دانشکده های پزشکی، بهداشت و داروسازی از این دانشگاه جدا شده و به طور مستقل دانشگاهی تحت عنوان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را تشکیل داده اند.

افراد سرشناس بسیار زیادی از جمله سید محمد خاتمی، ناهید دایی جواد، هوشنگ گلشیری، رضا ارحام صدر، عطاالله مهاجرانی و … از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشکده های دانشگاه اصفهان عبارتند از:

دانشکده حمل و نقل، دانشکده آموزش های مجازی، دانشکده علوم اداری و اقتصاد، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده مهندسی صناعت، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده مهندسی کامپیوتر، دانشکده علوم پایه، دانشکده زبان های خارجه، دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه‌ریزی، دانشکده علوم و فناوری‌های نوین، دانشکده اهل بیت (علیهم السلام) و دانشکده شیمی

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را به اختصار با هر یک از دانشکده های ذکر شده در فوق آشنا سازیم:

دانشکده حمل و نقل: این دانشکده از جمله جدید ترین و تازه تأسیس ترین دانشکده های دانشگاه اصفهان است. دانشکده حمل و نقل با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش دهی در راستای صنعت حمل و نقل در سال 1390 راه اندازی شد.

دانشکده آموزش های مجازی: این دانشکده در سال 1392 به طور رسمی فعالیت خود را در دانشگاه اصفهان آغاز نمود.

دانشکده علوم اداری و اقتصاد: تاریخ بازگشایی و آغاز فعالیت این دانشکده به سال 1365 باز می گردد. در حال حاضر این دانشکده از پنج گروه آموزشی حسابداری، علوم سیاسی، حقوق، مدیریت و اقتصاد برخوردار است.

دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی: این دانشکده از جمله قدیمی ترین و با سابقه ترین دانشکده های دانشگاه اصفهان به شمار می رود. دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در سال 1348 تأسیس شد و در حال حاضر از پنج گروه آموزشی شامل علوم تربیتی، علوم کتابداری و اطلاع رسانی، مشاوره، کودکان با نیازهای خاص و روانشناسی برخوردار است.

همچنین بخوانید : دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشکده مهندسی صناعت: نام این دانشکده از تامین کننده مالی آن و شخصی به نام صناعت نشأت گرفته است. قابل ذکر است که هدف از تأسیس این دانشکده افزایش فضاهای آموزشی مختص پردیس فنی و مهندسی بوده است، به طوریکه در حال حاضر گروه های مهندسی برق و الکترونیک در ساختمان این دانشکده مستقر هستند.

دانشکده فنی و مهندسی: این دانشکده در سال 1367 و با پذیرش دانشجویان در سه رشته مهندسی سخت افزار، نرم افزار و نقشه برداری آغاز نمود و بعدها گروه های آموزشی مهندسی برق، مکانیک و عمران نیز به این مجموعه افزوده شد.

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی: این دانشکده در سال 1354 تأسیس شد. دانشکده تربیت بدنی به منظور آموزش و تربیت دانشجویانی با مهارت های مختلف ورزشی راه اندازی شده است.

دانشکده علوم و ادبیات انسانی: این دانشکده در سال 1347 و با پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی  زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی، فلسفه، علوم تربیتی، زبان و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات عرب، تاریخ و ایران شناسی جغرافیا، زبان و ادبیات فرانسه، پاکستان‌شناسی و زبان اردو فعالیت خود را آغاز نمود.

دانشکده مهندسی کامپیوتر: این دانشکده در سال 1367 و با پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی سخت افزار و نرم افزار فعالیت خود را آغاز نمود. بعدها رشته هایی نظیر هوش مصنوعی، معماری کامپیوتر، شبکه های کامپیوتری، تجارت الکترونیکی و امنیت اطلاعات نیز به این دانشکده اضافه شد.

دانشکده علوم پایه: این دانشکده از سال 1343 فعالیت خود را با پذیرش دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آغاز نمود. این دانشکده از پنج گروه آموزشی شامل فیزیک، زمین شناسی، ریاضی، آمار و زیست شناسی برخوردار است.

دانشکده زبان های خارجه: ساختمان این دانشکده در سال 1353 ایجاد شده و مورد بهره برداری قرار گرفت. از جمله گروه های آموزشی این دانشکده می توان به زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی آلمانی و ادبیات ارمنی، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فرانسه و زبانشناسی اشاره نمود.

دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه‌ریزی: این دانشکده در سال 1345 به طور رسمی افتتاح شد. سه گروه آموزشی این دانشکده عبارتند از:  جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری  و جغرافیا طبیعی.

دانشکده علوم و فناوری‌های نوین: این دانشکده نیز از جمله جدیدترین دانشکده های دانشگاه اصفهان به شمار می رود. این دانشکده با برخورداری از سه گروه آموزشی مهندسی هسته‌ای، مهندسی زیست فناوری (بیوتکنولوژی) و مهندسی نانوفناوری فعالیت خود را آغاز نمود و سپس بعدها مهندسی انرژی نیز به این مجموعه اضافه گردید.

دانشکده شیمی: تدریس درس شیمی از سال 1343 در دانشگاه اصفهان به طور رسمی شروع شد. در حال حاضر این دانشکده از پنج گروه آموزشی شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی فیزیک و شیمی پلیمر برخوردار است.


دریافت فایل PDF
دانشگاه اصفهان
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

دانشگاه تهران
دانشگاه تهران
دانشگاه ییل آمریکا
دانشگاه ییل آمریکا

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام