جعل مدارک تحصیلی فوق دیپلم تا دکتری و فروش آن ها در بازار های سیاه
ثبت نام شروع شد

جعل مدارک تحصیلی فوق دیپلم تا دکتری و فروش آن ها در بازار های سیاه

خرید و جعل مدارک تحصیلی قانونی

تغییر ماهیت عرفی جعل مدارک تحصیلی از یک مدرک با وجهه ی حقوقی و اجتماعی قابل توجّه، به برگه ای که در بهترین حالت ممکن، فقط یک ضامن حقوقی برای تایید شرکت در یک دوره ی آموزشی است،  و نه تاییدیه ی صحت و سلامت اصل آموزش؛ سبب شده تا به دست آوردن این برگه راه های میان بر دیگری، غیر از مسیر اصولی خود بیابد. در واقع ارتباط غیر اصیل مدرک آموزشی با فضای اقتصادی، سبب شده تا در این بحبوحه ی تأثیر لجام گسیخته ی اقتصاد و مسائل مالی بر همه ی وجوه زندگی انسانی، از جمله، داشتن مدرک به عنوان یک کالای لوکس و البته تا حدودی راه گشا، به نیاز کاذب قشری تبدیل شود که دغدغه و انگیزه ی آموزش و تحصیلات تکمیلی ندارند، اما حرص و طمع برخورداری از پرستیژ یک فرد دارای مدرک، آنان را تشویق به ورود به زمره ی متقاضیان مدرک آموزشی می نماید. ورود این عده، که از قضا شمار کمی هم ندارند سبب شده تا از سویی، سلامت فضای اموزشی با چالش مواجه شود. و از سوی دیگر باعث ظهور یک طبقه ی فرصت طلب و حریص گشته که این نیاز کاذب را با دریافت هزینه های متنوع و یا از طرق غیر اصولی و پرهزینه برآورده می کنند.

خرید و جعل مدارک تحصیلی قانونی

فلسفه ی ساده و عامیانه ای پشت این جریان وجود دارد. “وقتی کسی کالایی را می خواهد، و برای آن حاضر به پرداخت هزینه است، باید آن کالا را فراهم کرد و به او فروخت”. مبرهن است که مدارک تحصیلی کالای قابل فروش و یا  مبادله ی تجاری باشند. امّا اگر بنا بر طی نمودن راه ها و روش های غیر اصولی و غیر قانونی برای نیل به هدفی باشد، قطعاً کسانی خواهند بود که از مسیر های غیر قانونی به این گونه نیاز ها پاسخ خواهند داد.

جعل مدارک تحصیلی

راه غیر قانونی و معمول تهیه ی چنین مدارکی که پشتوانه ی علمی و آموزشی لازم را ندارند، بدون شک پدیده ی جعل است. جعل اینگونه مدارک به گونه ای صورت می گیرد که معتبر به نظر می رسد و گاهی اوقات حتی با استعلام آن ها می توان به اعتبارشان پی برد در حالی که صاحب آن مدارک آن دوره های دانشگاهی را نگذرانده و توانایی و مهارت لازم را کسب نکرده است. در این خصوص ادّعاهای وجود دارد که حتّی برخی از این مدارک غیر اصیل را وزرات علوم نیز نمی تواند تشخیص دهد و افراد یا مؤسسات صادر کننده این گونه مدارک با چنین ادعا و نوید کاذبی اقدام به دریافت مبالغی از متقاضیان می نمایند.

برای بسیاری از افرادی که اینگونه مدارک را خریداری می کنند، تفاوتی ندارد که این مدارک مربوط به چه رشته ای باشد و حتی گاهی اوقات حاضر به پرداخت هزینه های چند ده میلیونی برای خرید این مدارک جعلی هستند. دلیل آن ها برای خرید اینگونه مدارک خیلی ساده و غیرمنطقی است و اگر از آن ها دلیل کارشان را بپرسید می گویند که در کشوری که مدرک گرایی اهمیت دارد و با یک برگه می توان سرنوشت خود را تعین کرد، ارزش این برگه و سند از تجربه و مهارت بیشتر است. البته رویه های غلط اداری نیز تا حدّی به تحقق این اطمینان کاذب، کمک نموده است. یعنی گاهی اطمینان دارنده ی مدارک جعلی از اینکه استعلامات لازم برای سنجش اصالت صورت نمی گیرد، سبب شده که برخی تشویق به ارائه ی مدارک جعلی نزد نهاد ها و یا درآزمون های استخدامی بشوند.

جالب توجه این است که که نرخ های متفاوت و غیر ثابتی برای انواع مدارک جعلی در بازرا سیاه این کالای جدید وجود دارد. حتّی گاهی با ایجاد توهّمات عجیب و غریب در خصوص خارجی یا بین المللی بودن مدارک یاد شده، ادّعاهایی مبنی بر پرداخت هزینه ها به صورت ارزی و یا حتّی در وجه حساب های بانکی خارجی مطرح می شود. حتّی شایعات حاکی از ارائه ی تضمین های حقوقی و بانکی توسط صادر کنندگان است. چرا که نیاز است تا متقاضی نسبت به دریافت مدرک در ازای هزینه ی بالا، وجه ضمان معنوی یا حقیقی در اختیار داشته باشد. لذا مؤسسات و افراد صادر کننده ی این گواهی ها، گاهی نوید ارائه ی سفته و یا تضمین های ثبت شده  در دفاتر اسناد را به مشتریان(!!) خود می دهند.

بازار سیاه خرید و فروش مدارک تحصیلی

بازار خرید و جعل مدرک تحصیلی بسیار داغ است و بسیار تنوع دارد که نیازهای گروهای مختلف برطرف شده است. این مدارک با توجه به نوع مدرک و دانشگاه آن قیمت های متفاوتی دارند. قیمت ها هیچ گاه ثابت نیست و افراد مختلفی که دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دارند، قیمت های خاص خود را دارند و این قیمت های با توجه مواردی تفاوت خواهد داشت. این موارد شامل دانشگاهی که مدرک تحصیلی آن جعل می شود، استعلام می شود و یا اینکه ریز نمرات در این مدارک تحصیلی خریداری شده وارد شده باشند تفاوت دارند. قیمت یک مدرک سیکل یک میلیون و دیپلم دو میلیون و پانصد هزار تومان است اما تفاوت در خرید مدارک تحصیلی دانشگاهی و قیمت آن ها با خرید مدارک تحصیلی دوره قبل از دانشگاه این است که در خرید مدرک تحصیلی دانشگاهی پرداخت با دلار صورت می گیرد. مدرک لیسانس با 3000 دلار، فوق لیسانس با 5000 دلار و دکترا هم با 15 هزار دلار به آسانی قابل خریداری است و جالب است بدانید با پرداخت این هزینه ها این مدارک از دانشگاه های مجازی مالزی، آمریکا و …. صادر می شود و همانگونه که گفته شد بعضی از موسسات با دادن سفته ای به خریدار مدرک تحصیلی تضمین می کنند که این مدرک توسط وزارت علوم و سازمان های دیگر تایید شود و در صورت تایید نشدن خسارت پرداخت می کنند.

خرید مدرک تحصیلی

انگیزه های دریافت و خرید مدارک جعلی

دکتر محمد زاهدی اصل، مددکار اجتماعی به این موضوع و مشکلی که گریبانگیر جامعه شده است اینگونه جواب می دهد و می گوید:”موضوع گرایش به مدرک داشتن هر روز در ایران بزرگ تر و گسترده تر می شود. رابطه مستقیم مدرک و جایگاه و کلاس اجتماعی و حقوق اقتصادی و اجتماعی باعث شده که مدرک موضوع بسیار مهمی در جامعه و زندگی اجتماعی باشد. به هرحال مدرک گرایی در میان مردم به موضوع مهمی تبدیل شده است و خرید مدرک تحصیلی از لیسانس گذشته و به خرید مدارک تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری رسیده است. جامعه به جایی رسیده است که افراد بدون اینکه بتوانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کرده و استعدادهایشان را شکوفا کنند، مجبور به تحصیل در رشته ای ناخواسته می شوند و تنها با حفظ کردن جزوات و کتب درسی مقاطع تحصیلی را می گذرانند. یکی از دلایل اصلی دیگری که موجب این مدرک گرایی شده است، توجه کارفرمایان به مدارک ارائه شده و عدم توجه به توانایی و مهارت فرد است. البته وزارت علوم هم در این امر دخیل است و با فعالیت های خود باعث افزایش مدرک گرایی میان مردم می شود. امروزه پردیس هایی در دانشگاه های مختلف کشور راه اندازی شده است که دانشجوها را به صورت پژوهش محور در مقطع دکتری پذیرش می کنند. دانشجو هم با پرداخت 50 میلیون تومان و حتی حاضر نشدن در کلاس ها و با ارائه ی پژوهش نامه ای جعلی مدرک دکتری دریافت می کند. در حال حاضر شاهد این هستیم که در کشور مهارت گرایی روز به روز کم تر شده و میل به دریافت مدرک و این برگه به اصطلاح سرنوشت ساز بیشتر شده است. در گذشته مدرک تحصیلی داشتن زیاد مهم نبود و اکثر افراد با پشتوانه مالی کم یا تخصص در کاری، مشغول به فعالیت می شدند و در پی همین فعالیت ها جایگاه اجتماعی و اقتصادی به دست می آوردند، اما امروزه مهارت جایگاه سابق خود را از دست داده و مدرک جای آن را گرفته است.”

وضعیت نطارت بر جعل مدارک تحصیلی

مدارک تحصیلی علاوه بر نظارت حین صدور، مستلزم نظارت های بعدی همچون، اعتبار سنجی مقطعی و گاهی اعتبار سنجی حرفه ای هستند. این نظارت البته تنها متوجّه مدارک تحصیلی داخلی صادر شده از آموزشگاه های داخل کشور نیست و در باب مدارکی که ادّعا می شوداز خارج از کشور یا دانشگاه ها و مؤسسات خارجی صادر شده اند، مطرح خواهد بود.

مدارکی که از خارج از کشور اخذ می شود برای تایید باید به وزارت علوم بروند. تمام مدارک از دانشگاه های خارجی باید برای اعتبارسنجی و ارزشیابی به وزارت علوم بروند و حتما باید نشان صحت و صدور سفارت جمهوری اسلامی در آن نمایان باشد در غیر این صورت مدرک معتبر شناخته نمی شود. مهر مدارک توسط کارشناسان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کنترل می شود و اگر فردی مدرک جعلی ارائه کرده باشد به حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شده و آن ها نیز وظایف خود را انجام می دهند.

آسیب های اعتبار سنجی و چالش ها

درتعداد زیادی از کشورها دو مقوله برای مدارک دانشگاهی غیرمعتبر و خریداری شده در نظر گرفته می شود؛ مدارک علمی غیر معتبر یا تقلبی که مدارکی واقعی از موسسات آموزشی و دانشگاه های غیر معتبر هستند و یا مدارکی تقلبی با نام و نشان دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر که هر دو در کشورهای مختلف مجازات مختلفی برایشان در نظر گرفته شده است. تعدادی از کارشناسان عقیده دارند که مجازاتی که برای اینگونه تخلفات در نظر گرفته شده است شدت کمی دارند. حتی خبرگزاری ها با کنترل مدرک عده ای از مدیران به جعلی بودن آن پی برده و سیلی از انتقادات را علیه آن ها درست کرده اند. یکی از دلایل خرید و جعل مدرک تحصیلی توسط مدیران، تصویب شدن این قانون در مجلس شورای اسلامی بود که افرادی که برای دوره بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی می خواهند کاندیدا شوند لازم است مدرک دکتری داشته باشند و گرفتن این مدرک برای عده ای از نمایندگان و مسوولین متقاضی برای کاندیداتوری دوره بعد به دلایلی سخت بود و عده ای از آن ها تصمیم گرفتند تا با خرید مدرک تحصیلی از سایت های غیرقانونی و نامعتبر به آن دست یابند.

متقاضیان خرید مدرک تحصیلی دلایل بسیار زیادی را برای این کار خود عنوان می کنند. عده ای از آن ها برای این که از اقوام خود عقب نمانند و برای چشم و هم چشمی دست به خرید مدرک تحصیلی می زنند، عده ای سابقه کاری ندارند و می خواهند بدون زحمت در شغلی فعالیت داشته باشند، عده ای با این که سابقه کاری دارند اما مدرک تحصیلی عالی ندارند و یا اگر دارند برای ادامه فعالیت خود در سازمان و شغل خود به مدرکی با درجه تحصیلی بالاتری نیاز دارند به خرید مدرک تحصیلی روی می آورند و عده ای دوره های فنی مختلف را گذرانده و به مدرک تحصیلی هم طراز آن ها دوره ها نیاز دارند و دلایل بسیار زیادی موجب می شود مردم به خرید مدرک تحصیلی روی آورند. در واقع از زمانی که تحصیلات عالیه در میان مردم جایگزین مهارت و توانایی شد، مدرک گرایی نیز افزایش یافت و در پی آن داشتن مدرک با درجه تحصیلی بالا به یکی از معیارهای مهم برای ازدواج در نظر گرفته شد. به گونه ای که امروزه کسی با مدرک پایین تر از لیسانس و فوق لیسانس به ازدواج فکر نمی کند در حالی که بسیاری از افراد با مدارک دیپلم و فوق دیپلم در سازمان ها و ادارات به فعالیت مشغول هستند ویا این که در بازار کار آزاد کاری در دست دارند و مدرک گراهایی با مدارک لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکتری بیکار هستند و به دنبال شغلی متناسب با درجه مدرک تحصیلی خود می گردند.

تخلّف به نام مدرک تحصیلی و تبعات حقوقی و معنوی آن

گاهی افراد با داشتن روابط و توان مالی قابل توجّه، می خواهند به مقام هایی دست یابند که غیرممکن هم نیست. زیرا آن ها تنها می توانند با خرید مدرک مورد نظر خود که شاید استعلام هم داشته باشد و حتی ریز نمرات دانشگاه در آن وارد شده باشد، از روابط خود استفاده کنند و مقام و منصب های دولتی را به دست آورند. عده ای دیگر با خرید مدارک تحصیلی مربوط به رشته های پزشکی و با استفاده از همین عوامل، به بیمارستان ها راه یافته و یا مجوز طبابت می گیرند و عده ای دیگر با مدرک مهندسی خریداری شده به فعالیت مشغول می شوند. نتیجه  آن که امروزه در سراسر کشور با فاجعه های مدیریتی، اشتباهات پزشکی و مهندسی روبرو هستیم. به گونه ای که مدیری شرکتی را به لبه ورشکستی می کشاند یا پزشکی جسمی خارجی را در بدن بیمار جای می گذارد و یا با تجویز اشتباه خود باعث مرگ آن بیمار می شود. مهندس ساختمانی که مدرک خود را خریده با ساختن ساختمانی غیر استاندارد و ضعیف موجب تخریب سریع آن می شود یا این که آن ساختمان با یک زلزله کوچک نابود می شود. همه این ها نتیجه این قبیل مسائل هستند. قوانین داشتن مدارک برای استخدام در مناصب سیاسی، به این منظور وضع شده اند تا افراد مناسب با توانایی و مهارت های لازم انتخاب شوند نه این که صرفا فردی با مدرکی بدون هیچ توانایی و مهارتی در آن زمینه استخدام شود و در نهایت منجر به فساد و خرابکاری شود و مردم را از خود و از آن سازمان و ارگان و یا شرکت ناراضی کند.

خرید مدرک تحصیلی قانونی

تنها راه برای خرید مدرک تحصیلی قانونی مخصوص دو دسته افراد است. یعنی افرادی که دوره های فنی مختلف را گذرانده و نیاز به مدرک هم طراز دانشگاهی آن دوره ها دارند و یا افرادی که با درجات تحصیلی پایین مشغول به کار در سازمان یا ارگانی بوده اند و حال برای افزایش حقوق یا اخراج نشدن و یا حتی دلایل شخصی نیازمند ارتقاء درجه مدرک تحصیلی خود دارند. تجربه، پدر علم است. یعنی فردی که چندین سال در رشته ای به کار و فعالیت مشغول بوده و از ابتدا درجه تحصیلی پایینی داشته است، توانایی بیشتری نسبت به کسی دارد که به تازگی با بالاترین درجه فارغ التحصیل شده است.

موسسه ی ایرانیان

وب سایت www.moadelsazi.com به کمک این گونه افراد می آید و می تواند به صورت کاملا قانونی و معتبر به این گونه افراد معادل تجربیاتشان و سابقه کاریشان مدرک معتبر ارائه کند. در واقع تنها راه برای خرید مدرک تحصیلی قانونی استفاده از این سایت و خدمات آن است. لازم به ذکر است که کلیه فعالیت های این وب سایت زیر نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام می گیرد و در حال حاضر این وب سایت با تکیه بر شعار سال 1396 شمسی یعنی “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” فعالیت خود را آغاز نموده است. این گونه افراد می توانند با مراجعه به سایت www.moadelsazi.com  طبق تجربیات کسب شده در طی سالیان و گواهی های مختلفی که از شرکت در دوره های فنی مختلف به دست آورده اند، مدرک هم طراز دانشگاهی دریافت کنند.

عنوان خرید مدرک تحصیلی در باره ی فعالیت های این مؤسسه، تنها از ان رو صادق است که متقاضی برای دریافت این مدارک، ملزم به پرداخت وجوهی است. اما این نوع پرداخت عملاً خریداری محسوب نمی شود. چراکه در واقع افراد در این شیوه، هزینهی برابرسازی مدارک و یا ترجمه ی مدارج علمی خویش را پرداخت می کنند و این کار ارتباطی به خرید مدرک، به گونه ای که در بالا ذکر شد ندارد.

ثبت قانونی مؤسسه ی ایرانیان به گونه ای صورت گرفته که اقدام به دریافت مدارک و گواهی های این نهاد معتبر آموزشی، بی نیاز از دغدغه ها و نگرانی های معمول در روند بازاری خرید مدرک است. در این فرمت قانونی، شخص با مراجعه به سازمان های قانونی، همانند مؤسسه ی ایرانیان، به جای خرید یک برگه یا گواهینامهی نه چندان معتبر، اقدام به بررسی دانش تخصصی و یا حرفه ای خود نموده و تقاضای دریافت مدرک معادل آن را از متخصصین این امر، که کارشناسان مؤسسه ی معادل سازی، ترجمه ی مدارک تحصیلی ایرانیان هستند، می نماید. خدمات این مرکز به حدّی گسترده و سهل الوصول است که فرد حتّی بی نیاز از توجّه به تبلیغات کاذب دلّلان مدارک تحصیلی است.

دپارتمان های تخصصی مرکز آموزشی مؤسسه ی ایرانیان

در هر رشته و شاخه ای از علوم دانشگاهی، دغدغه ها و مسائلی در حاشیه وجود دارند که باعث تحت الشعاع قرار دادن اصل آموزش می شوند. بدیهی است که پیچیدگی این موضوعات سبب می شود تا مؤسسات غیر رسمی و یا دلّالان از این فضای آشفته بهره برده و سعی در مبهم جلوه دادن قضایای مربوط به خرید مدرک تحصیلی نمایند.  برای حلّ این مشکل، مرسسه ی ایرانیان در هر رشته و شاخه ای، دپارتمان تخصصی تشکیل داده و موضوعات اصیل و اصلی حوزه ی هر رشته ی خاص را به طور وِیژه و به دور از حواشی بازار خرید مدارک یا فضای آلوده ی جعل گواهی های تحصیلی مورد توجّه قرار می دهد.

دپارتمان های فنّی و مهندسی، دپارتمان علوم انسانی، دپارتمان، زبان، دپارتمان هنر، و دپارتمان علوم فنّی و کاربردی از جمله واحدهای تخصصی آموزشی مؤسسه ی ایرانیان است.

دور ه های مختلف و مدارک متنوع

مؤسسه ی ایرانیان ضمن پیگیری امر آموزش به طور جدّی و بر اساس اصول قانونی، به ابتکار و تنوّع در حوزه ی تخصصی خود، اهمیّت خاصی می دهد. این تنوّع هم حاصل مطالعات و آگاهی متصدّیان ومدیران این مؤسسه الز نیازهای دانش پذیران است و هم به نوعی، اقتضای واقعی جامعه ی امروز است.

در شمار گواهی های مختلف مؤسسه ی ایرانیان به ویژه می توان به گواهی های همسطح دانش کاربردی، گواهی خبرگی در طب سنتّی، گواهی مکدیریت پیشرفته ی دولتی و مدیریت عالی صنعتی، گواهی های استنادی برای برگزاری و شرکت در دوره های مخصوص مهارت افزایی کارکنان دولتی، و گواهی های پایان دوره ی آموزشی اشره نمود.

وبگاه تخصصی مؤسسه ی ایرانیان

وب سایت تخصصی مؤسسه ی ایرانیان با توجّه به مخاطب قرار دادن طیف وسیعی از متقاضیان خدمات آموزشی و معادلسازی مدارک تحصیلی، می بایست که در حوزه ی معرفی خدمات و پوشش اخبار مرتبط در زمینه ی دوره های آموزشی، به نحو احسن ظاهر بشود. این سایت آموزشی علاوه بر ارائه ی محتوای مطلوب و مفید در تمامی موضوعات یادشده، به ارائه ی راه های ارتباطی با مدیران و مشاوران می پردازد. آدرس سایت مؤسسه ی معادلسازی و ترجمه ی مدارک تحصیلی ایرانیان، www.moadelsazi.com  بوده و در آن امکانات متنوعی همچون، ثبت نام در دوره های آموزشی، ارائه ی اطلاعات در خصوص دوره ها و شرایط لازم به مخاطبین معرفی شده است.

 

این اطلاعات، علاوه بر معرفی خدمات مؤسسه ی ایرانیان، در جهت روشنگری در زمینه ی آسیب های اجتماعی حوزه ی آموزش از راه دور ارئه شده و امید می رود که برای مخاطبین این وبگاه و متقاضیان دریافت مدارک تحصیلی سهل الوصول یا برابر سازی شده، مفید واقع شود.

 


دریافت فایل PDF
جعل مدارک تحصیلی فوق دیپلم تا دکتری و فروش آن ها در بازار های سیاه
میانگین امتیاز : 4.6


جهت دریافت مدرک معادل از دیپلم تا دکتری ثبت نام اولیه را انجام دهید.

انجام ثبت نام اولیه

برچسب ها


دیدگاه ها

احتیاج به مشاوره دارم

1 ماه پیش

    سلام وقت بخیر
    درخواست مشاوره را میتونید از طریق فرم زیر برایمان ارسال نمایید.
    https://moadelsazi.com/request/

    1 ماه پیش
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

خرید مدرک لیسانس
خرید مدرک لیسانس کارشناسی با استعلام و ریز نمرات قانونی
خرید مدرک دیپلم
گرفتن یا خرید مدرک دیپلم رسمی و قانونی با استعلام به صورت غیر حضوری

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.