نکات فوق العاده برای کسانی که قصد تحصیل در اروپا را دارید
ثبت نام شروع شد

نکات فوق العاده برای کسانی که قصد تحصیل در اروپا را دارید

برای تحصیل در اروپا چه چیزهایی را باید بدانیم ؟

تحصیل در اروپا جزء فرصت های مناسبی است که در اختیار کسانی که به ادامه ی تحصیل در خارج از کشور علاقه مند هستند قرار می گیرد اما چرا اروپا ؟

اروپا از دیر باز به عنوان کشوری به نام و مشهور بود،  که علاوه بر اهمیت بالایی که بر تحصیل داشت ، شرایط تحصیل اعم از دریافت نکردن شهریه و امکانات قابل توجهی را در اختیار متقاضیان قرار می داد.

قدیمی ترین دانشگاه در جهان هم در کشور اروپا واقع شده است با نام { بولینیا ایتالیا }که قدمت آن به تقریبا چیزی حدود 950 سال پیش بر می گردد.

کشور اروپا علاوه بر فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحصیل ، شرایط فوق العاده ای هم برای کار و تجارت دارد که کسانی که به کار تجارت علاقه مند هستند حتما نام اروپا را زیاد شنیده اند.

اما در کشور اروپا جدای تحصیل رایگان ، اختلافات زیادی برای هزینه ی زندگی در هر کشور وجود دارد . و همین اختلافات هزینه ای سبب می شود که یکسری از کشورها بیشتر مهاجر برای تحصیل داشته باشند.

شهرت رشته های پزشکی در اروپا زبان زد است مانند زیست و پرستاری

البته که رشته هایی از قبیل: مهندسی مکانیک ، برق ، عمران ، شیمی و فیزیک ، حقوق و مدیریت بازرگانی هم با مبلغی بسیار ناچیز برای دانشجو تمام می شود و می تواند به راحتی از آن رشته فارغ التحصیل شود .

اطلاعات اولیه در مورد کشور اروپا

در واقع همه آن را با نام اتحاد جماهیر اورپا می شناسند که متشکل از 28 کشور اروپایی است پایتخت کشور اروپا رم می باشد و بزرگترین شهر آن برلین است.

واحد پول در اروپا یورو است.

شعار این ملت: متحد و متنوع

اما حالا که با کلیت این کشور آشنا شدید چرا می گویند اروپا برای تحصیل مناسب است؟

هزینه ی تحصیل در اروپا (برخی ) از کشورهای آن رایگا ن است به همین دلیل سالانه تعداد زیادی متقاضی برای ادامه تحصیل در کشور اروپا روانه ی این کشور می شوند.

اما از سال 2004 کم کم این امر پیش آمد که در برخی از کشورها شهریه دریافت کردند . بازهم کشور اتریش ، آلمان ، فنلاند هنوز هم دانشجوی تحصیلی برای رشته های گوناگون با هزینه ای تقریبا صفر پذیرش می کند.

برای تحصیل در اروپا باید زبان فرانسوی بلد باشیم؟

به دلیل بین المللی بودن دانشگا ه های این کشور همگی به طور متحد به زبان انگلیسی تدریس می کنند تا دانشجویان به مشکل بر نخورند.

ابتدا در برخی از کشور های آلمانی برخی از درس ها به زبان آلمانی تدریس می شد اما اکنون به صورت یک پارچه به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل در اروپا می تواند شما را با روشی جدید از زندگی آشنا کند شما به کشوری سفر می کنید که آداب و رسوم آن کاملا با شما متفاوت است و طریقه ی معیشت متفاوتی از ایران را تجربه می کنید.

اما می توان گفت در این کشور به دلیل رایگان بودن تحصیل ، اقشار و افراد با ملیت های متفاوت را می بینید که همین امر به بهتر شدن فرهنگ و اطلاعات شما کمک می کند.

تحصیل در اروپا  به منزله ی این نیست که شما دانشگاه های ایران را قبول ندارید گاهی طرز فکر شما ماجراجو است و امکانات بیشتری را نسبت به کشور خود می طلبید به همین دلیل است که تحصیل در کشور های اروپایی را انتخاب می کنید.

برای ورود به کشور اروپا برای تحصیل احتیاج به ویزای تحصیلی دارید که برای اخذ ویزا باید با مشاورین مربوطه حتما مشورت داشته باشید.

مشاوران به تمامی مراحل کار آشنایی دارند و شما را کاملا توجیه می کنند پس شما با چشمی باز تصمیم به تحصیل در اروپا می گیرید.

آیا تحصیل در اروپا رایگان است؟

در کشور های اروپایی شما زمانی که میخو اهید ویزای تحصیلی دریافت کنید مثلا برای آلمان حتما باید مدرک زبان داشته باشید.

نمرات شما در حد قابل قبولی باشد و همچنین نمی توانید با مدارک اخذ شده ا ز دانشگا های علمی و کاربردی و هم چنین پیام نور به این دانشگاه ها راه بیابید .

دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دارای بورس تحصیلی هم می باشند یعنی شما در قبال تحصیلی که در این کشور انجام می دهید سالیانه به عنوان کمک خرج ، مبلغی را دریافت می کنید .

البته رفته رفته این قانون از بین رفت و الان کسانی که می خواهند  به آلمان و دیگر کشورهای اروپا یی برای ادامه تحصیل بروند باید شهریه ی  دانشگاه پرداخت نمایند .

بهترین موقعیت تحصیلی برای کدام کشور اروپایی است ؟

اگر می خواهید برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنید بهتر است اتریش را انتخاب کنید:

کشور اتریش جزء معدود کشورهای اروپایی است که هنوز در آن ادامه ی تحصیل رایگان است . هم چنین علاوه بر رایگان بودن ادامه ی تحصیل شما از هزینه ی زندگی کمتر ی در این کشور برخوردار خواهید بود.

در مابقی کشورها هزینه ی زندگی آنقدر زیاد است که شما حتما باید با یک پشتوانه ی مالی برای تحصیل به کشور اروپایی مهاجرت داشته باشید.

اتریش علاوه بر ارزان بودن هزینه ی زندگی امکانات و خدمات رایگان را برای تحصیل در دانشگاه هایش فراهم می کند.

گران ترین کشور برای ادامه ی تحصیل، کشور فرانسه است که شما باید سالیانه در آمد هنگفتی داشته باشید تا بتوانید هم شهریه ی خود را برای دانشگاه پرداخت کنید و هم خرج خرید یا اجاره ی خانه، رفت و آمد، خوراک و پوشاک خود را تامین کنید.

و اما سوئد و تحصیل در اروپا

سوئد به خاطر ثروتمند بودن جزء کشورهای محبوب و معروف اروپا شناخته شده است.

این کشور تا سال 2010 از دانشجویان خود هیچگونه شهریه ای دریافت نمی کرد اما از آن به بعد به دلیل مصوبات مجلس خود، مبلغی را به عنوان شهریه برای هزینه ی تحصیل در اروپا دریافت می کند، که این هزینه تنها برای دانشجویان خارج از کشورهای اتحادیه اروپا است.

برای کمک به دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی در نظر گرفتند و به همین دلیل هنوز جزء کشورهای محبوب برای ادامه تحصیل به حساب می آید.

دانمارک و تحصیل در اروپا

دانشگاه معروف کپنهاگ در دانمارک واقع شده است که در ازای ورود دانشجویان خارجی شهریه دریافت می کند اما برای خود دانمارکی ها و اتحادیه اروپا و خبر خوب اینکه کسانی که ویزای خاص اخذ می کنند هنوز شهریه رایگان است.

جالب اینجاست که این دانشگاه برای ادامه تحصیل در دوره های لیسانس و فوق لیسانس شهریه دریافت می کند اما برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری هیچ شهریه ای را دریافت نمی کند.

دانشگاه های فرانسه و نروژ هم به همینصورت  است یعنی شما علاوه بر پرداخت شهریه باید هزینه های زندگی و خرج خود را هم پرداخت کنید.

پس برای تعیین هدف خود آگاهانه قدم بر دارید و به این فکر کنید که اگر به قصد تحصیل به کشور های اروپایی سفر می کنید اول اینکه باید ویزای تحصیلی به شما تعلق بگیرد و ثانیا به فکر خرج خود، جدای تحصیل در کشور اروپا هم باید باشید.


دریافت فایل PDF
نکات فوق العاده برای کسانی که قصد تحصیل در اروپا را دارید
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

سلام جهت دریافت مدرک معادل از طریق لینک زیر ثبت نام خود را انجام دهید.
https://moadelsazi.com/request

2 ماه پیش

سلام
راستش من تو ایران کاردانی کامپیوتر گرفتم و تو هنرستان هم دیپلم گرفتم و متاسفانه پیش دانشگاهی ندارم و این مدرک برای ثبت نام خیلی مهم هستش اگه شما میتوانید کمک یا راهنمایی کنید ممنون میشم .

4 ماه پیش
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

تحصیل در آلمان
چطوری میتونم در کشور آلمان تحصیل کنم؟

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام