راهنمای رسیدن به رویای تحصیل در آمریکا
ثبت نام شروع شد

راهنمای رسیدن به رویای تحصیل در آمریکا

آشنایی با شرایط تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا قطعا یک رویای شیرین برای همه افرادیست که دوست دارند در برترین دانشگاه های جهان تحصیل کنند و از همین روی است که سالانه هزاران دانشجو با هدف کسب علم و استفاده از مزیت های یک تحصیل سرشار از اطلاعات کاربردی و کیفیت بالای آموزشی، برای تحصیل در آمریکا، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود بر می گزینند.

جذابیت تحصیل در آمریکا

یکی از مواردی که تحصیل در آمریکا را جذاب و مورد استقبال تمام مردم دنیا که جویای علم هستند ساخته، صرف بودجه ده ها میلیارد دلاری این کشور برای تخصیص به دانشگاه ها می باشد که این بودجه بین 3000 دانشگاه تقسیم و به طور کامل صرف توسعه و گسترش علم و فناوری در این دانشگاه ها می شود.

اقداماتی که قبل از مهاجرت به آمریکا باید انجام دهید

برای تحصیل در آمریکا باید پیش از اخذ ویزا و مهاجرت حتما با مشاورین و متخصصان دانشگاه مورد نظر صحبت کرد و بدون شک برای اخذ ویزای تحصیل در آمریکا شما نیازمند همکاری مشاوران خبره خواهید بود.

همچنین بخوانید : جدید ترین گرایش های رشته مهندسی صنایع غذایی به همراه اطلاعات بازار کار

یافتن دانشگاه مناسب برای تحصیل در آمریکا در رشته مورد نظر ممکن است دقدقه بسیاری از افرادی باشد که قصد تحصیل در امریکا را دارند، اما اگر فکر می کنید از جمله افرادی هستید که شرایط مناسب را جهت اخذ ویزای تحصیل در آمریکا دارا هستید، بهتر است همین حالا برنامه ریزی خود را برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا، انجام دهید.

زمان اقدام برای تحصیل در آمریکا
بهترین زمان برای اقدام تحصیل در آمریکا یک یا دوسال قبل از ادامه تحصیل در آمریکا است و بهتر است شما این زمان را برای انجام مراحل اخذ پذیرش و انجام کارهای مهاجرت  و تحصیل در آمریکا در نظر بگیرید.

موردی که نباید فراموش کنید آن است که زمان لازم برای کسب اطلاعات و ثبت نام در آزمون های بین المللی استاندارد  چون آیلتس، تافل، GMAT.GREو … و همچنین دریافت نمرات مورد نیاز آنهارا نیز در نظر داشته باشید.

شروع سال تحصیلی در آمریکا از اواخر ماه آگوست شروع شده و در ماه می به پایان می رسد.اگر شما پذیرش نیمه دوم سال را اخذ نمایید کلاس های این نیمه در ژانویه یا فوریه برگذار می شود.

فراموش نکنید که اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید آخرین مهلت درخواست از دانشگاه های آمریکا و موسسات آموزش عالی این کشور، اواخر نوامبر می باشد که البته با توجه به دانشگاه های مخلف ممکن است این تاریخ کمی متفاوت تر باشد.

هزینه های تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا نیز مانند هر کشور دیگری نیازمند هزینه هاییست که پیش از اقدام برای تحصیل در آمریکا باید این هزینه ها را در نظر گرفت. هزینه تحصیل در امریکا بسته به ایالت، دانشگاه، رشته و حتی مقطع تحصیلی مورد نظر متغیر است.

ولی به طور کل می توان طبق جدول زیر و تنها با در نظر گرفتن 15 درصد متغیر متوجه هزینه تحصیل در امریکا شد.

جالب است بدانید که دانشگاه های آمریکا نصبت به سایر دانشگاه های جهان بیشترین کمک هزینه را برای دانشجویان بین المملی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده اند، در نظر می گیرد که در یافت این کمک هزینه نیازمند شرایط خاص خود می باشد که باید در رابطه با آن با مشاوران تحصیلی خبره صحبت کرد.

همچنین برای به دست آوردن لیست دقیق هزینه های تحصیل در آمریکا باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

جدول هزینه تحصیل در آمریکا/سالانه

مقطع تحصیلیهزینه سالانه$
دوره های زبان انگلیسی10000الی 14000
فوق دیپلمAssociate12000الی 15000
لیسانسBA/BS/BBA/BEng14000الی 20000
فوق لیسانسMA/MS/MEng15000الی 22000
مدیریت اجراییMBA25000الی30000
دکتریPHD/EH/D/D.SC15000الی22000
پزشکی و دندانپزشکی(پس از لیسانس)30000الی40000
داروسازی(پس از لیسانس)25000الی30000
دامپزشکی(پس از لیسانس)25000الی 30000

 

مقطح تحصیلی کارشناسی در آمریکا

تحصیل در آمریکا، در مقط لیسانس و یا کارشناس  عناوین متفاوتی دارد که این عناوین با توجه به نوع رشته متغیر هستند، در اینجا به برخی مقاطع کارشناسی برای افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند اشاره می کنیم:

 BA چیست؟

(Bachelor of Arts)

این مقطع برای اکثر رشته های مدیریت، ادبیات، حقوق، فلسفه ومی باشد

BS چیست؟

(Bachelor of science)

این مقطع برای اکثر رشته های علوم پایه، مهندسی، علوم طبیعی ومی باشد.

BEng چیست؟

(achelor of Engineering)

این مقطع برای رشته های شاخه مهندسی می باشد.

BEdu چیست؟

(Bachelor of Education)

این مقطع برای رشته های علوم تربیتی، آموزشی و پژوهشی می باشد.

BB چیست؟

(Bachelor of business Adminastration)

 این مقطع برای رشته های مدیریت اجرایی در نظر گرفته شده است.

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس لازمه ی دارا بودن دیپلم 12 ساله و یا فوق دیپلم فنی است. به طور کل تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا به دو صورت پیوسته و غیر پیوسته انجام می گردد.

افرادی که برای تحصیل در آمریکا به طور پیوسته در مقطع کارشناسی پذیرش می شوند می توانند مستقیما وارد دوره لیسانس شده و افرادی که به طور ناپیوسته پذیرش می شوند باید بعد از گذراندن دوره دوساله فوق دیپلم وارد دوره دوساله لیسانس شوند.

همچنین بخوانید : تفاوت های رشته ریاضی محض و ریاضی کاربردی

تحصیل در مقطع فوق دیپلم در آمریکا با نام ASSOCIATE’S DEGREE شناخته می شود و توسط کاج های دولتی که وابسته به دانشگاه های ایالتی هستند ارائه می گردند.

تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس چه به طور پیوسته باشد و چه ناپیوسته، اکیدا توصیه می گردد که پیش از ثبت نام و اخذ پذیرش، دانشجویان برای گرفتن تافل اقدام نمایند و توجه کنند که در زمان ثبت نام نباید بیش از دوسال از زمان اخذ تافل آن ها گذشته باشد.

مقطح تحصیلی کارشناسی ارشد در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نیازمند مدرک کارشناسی با رشته مربوطه باشد و اگر فردی رشته لیسانسش با رشته فوق لیسانسش متفاوت باشد برای پذیرش باید سوابق کاری خود را در زمینه رشته ای که برای فوق لیسانس در نظر گرفته ارائه دهد و دانشگاه را توجیه به داشتن مهارت کافی خود در رشته مورد نظر، سازد.

البته فراموش نکنید که ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد دارای شرط معدل خاصی است و حداقل معدل شما در سطح B نباید پایین تر از 14 باشد.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند دارا بودن تافل می باشد و نیز با توجه به رشته مورد نظر دارا بودن مدارکGMAT ویا GRE برای اغلب دانشگاه های آمریکا نیاز اصلی است.

البته باید به این نکته توجه داشت که عدم درخواست مدارک یاد شده از سمت دانشگاه مورد نظر بر بی کیفیت بودن دانشگاه دلالت نمیکند.

دریافت اقامت پس از تحصیل در آمریکا

اخد اقامت دائمی در زمان تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین دقدقه های بیشتر افرادی است که آمریکا را به عنوان محل تحصیل برگزیده اند، این که چگونه می توان پس از گذراندن دوره تحصیل به عنوان یک شهروند در آمریکا زندکی کرد یک سوال مهم است که در اینجا پاسخ هایی را برای آن فراهم آورده ایم.

اگر فردی که به تحصیل در آمریکا مشغول است با یک شهروند آمریکایی ازدواج کند و ازدواج آن ها دوسال دوام یابد آن شخص می تواند شهروند دائمی آمریکا باشد.

شما می توانید در زمان تحصیل در آمریکا به دنبال کار بروید و شرکتی را بیابید تا شما را استخدام کند و بدین ترتیب اقامت آمریکا را اخذ نمایید.

اگر دانشگاه شما را به عنوان اعضای هیئت علمی برگزیند و یا اختراعی را ثبت نمایید نیز می توانید اقامت دائمی آمریکا را در زمان تحصیل در آمریکا اخذ نمایید.

علاوه بر موارد یاد شده می توان از طریق سرمایه گذاری وشرکت در لاتاری نیز اقامت آمریکا را در زمان تحصیل در آمریکا اخذ نمود.


دریافت فایل PDF
راهنمای رسیدن به رویای تحصیل در آمریکا
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

ادامه تحصیل در کشور انگلستانادامه تحصیل در کشور انگلستان
تمامی مواردی که قبل از اقدام برای تحصیل در انگلستان باید بدانید!
تحصیل در آلمان
چطوری میتونم در کشور آلمان تحصیل کنم؟

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام