آشنایی با کالج سلطنتی امپریال لندن
ثبت نام شروع شد

آشنایی با کالج سلطنتی امپریال لندن

تاریخچه امپریال کالج لندن (کالج سلطنتی)

امپریال کالج لندن در سال 1907 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

این دانشگاه به دستور خاندان سلطنتی بریتانیا شکل گرفت.

امپریال کالج لندن که تحت عنوان کالج سلطنتی نیز شناخته می شود، همواره در سال های پیاپی به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر جهان انتخاب شده است.

پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه ای تحت عنوان کنزینگتون جنوبی واقع شده است.

پردیس های کالج لندن

امپریال کالج لندن علاوه بر پردیس اصلی از چندین پردیس دیگ تحت عناوین وایت سیتی (محلی برای شرکت های کارآفرینی)، پردیس چرینگ کراس (در نزدیکی بیمارستان چرینگ کراس)، پردیس چلسی و وست مینستر (پردیس پزشکی)، پردیس همراسمیت (پردیس پزشکی)، پردیس رویال برامپتون (پردیس پزشکی)، پردیس سِینت مَری (پردیس پزشکی) و پارک سیلوود (پردیس تحصیلات تکمیلی) برخوردار است.

با فارغ التحصیلان سرشناس این کالج آشنا شوید

افراد سرشناس و معروف بسیار زیادی از سرتاسر جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند، از جمله این افراد می توان به سر الکساندر فلمینگ؛ کاشف پنی سیلین، چوچون سنگ؛ مدیر اجرایی سابق خطوط هوایی سنگاپور،  اچ جی ولز؛ نویسنده داستان ها و رمان های معروف، سر لیام دونالدسون؛ افسر سابق ارشد پزشکی انگلستان و راجیو گاندی؛ نخست وزیر سابق هند اشاره نمود.

رشته های اصلی که در دانشگاه سلطنتی لندن تدریس می شوند

حیطه اصلی فعالیت این دانشگاه در رشته های علوم پایه، علوم پزشکی، مهندسی و کسب‌وکار متمرکز می باشد. کالج سلطنتی لندن بعد از دو دانشگاه کمبریج و آکسفورد در شمار برترین دانشگاه های انگلیس و همچنین جهان قرار دارد، به طوریکه هر ساله افراد بسیار زیادی برای پذیرش و ورود به این دانشگاه معتبر به رقابت با یکدیگر پرداخته و در نهایت تنها کمتر از پنجاه درصد از آن ها اجازه ورود به این دانشگاه را کسب می کنند.

یکی دیگر از عوامل اصلی رقابت متقاضیان بر سر ورود به این دانشگاه، آمار بالا و قابل توجه استخدامی فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های بریتانیا است.

شناخته شده به عنوان یکی از بین المللی ترین دانشگاه های جهان

نکته قابل توجه در مورد امپریال کالج لندن این است که براساس رتبه بندی سال 2018 به عنوان بین المللی ترین دانشگاه جهان شناخته شده است. از جمله اصلی ترین عوامل انتخاب این دانشگاه به عنوان بین المللی ترین دانشگاه جهان عبارتند از:

رتبه بندی بین المللی (کسب دهمین دانشگاه برتر جهان با ارزیابی کارفرمایان بین المللی)، مشارکت دانشگاهی بین المللی (مشارکت و همکاری با دانشگاه های کالیفرنیا و موسسه MIT)، دانشجویان و کارمندان بین المللی (برخورداری از 60 درصد دانشجوی بین المللی و همچنین 38 درصد کارمند بین المللی).

دانشکده های امپریال کالج لندن عبارتند از:

دانشکده های پزشکی (بزرگ ترین دانشکده پزشکی بریتانیا)، بازرگانی، مهندسی و علوم طبیعی

این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های تحصیلی متنوعی دانشجو می پذیرد. از جمله رشته های ارائه شده در این دانشگاه عباتند از:

علوم اجتماعی، علوم زیستی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی هوا و فضا، مهندسی برق، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، شیمی، ریاضیات و آمار

همچنین بخوانید : نکاتی که باید در ساخت رزومه آنلاین حتما به آن توجه کنید

افتخارات امپریال کالج در پیشگام بودن در زمینه های علمی

از جمله افتخارات امپریال کالج لندن می توان به پیشگام بودن این دانشگاه در زمینه های مختلفی نظیر کشف فیبر نوری، هولوگرافی و پنی سیلین اشاره نمود. همچنین قابل ذکر است که این دانشگاه به طور جدی در مورد موضوعات مختلفی از جمله جلوگیری از تغییرات آب و هوایی، امنیت شبکه ای، انرژی پایدار و کمک به بهبود سلامت جهانی به مطالعه و تحقیق می پردازد.

آمار دانشجویان و کارمندان این دانشگاه سلطنتی

در حال حاضر چیزی حدود 15500 دانشجو و 8000 کارمند در این دانشگاه وجود دارد که از این تعداد چیزی حدود 57 درصد آن ها در مقطع کارشناسی و مابقی در مقاطع بالاتر در حال تحصیل هستند.

همچنین از این تعداد چیزی حدود 62 درصد از آن ها دانشجویان مرد و مابقی دانشجویان زن می باشند.

هزینه های تحصیل در امپریال کالج لندن

اگر قصد تحصیل در امپریال کالج لندن را دارید باید هزینه های سنگین این دانشگاه را نیز در نظر بگیرید، به طوریکه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بومی چیزی حدود 14 تا 16 هزار دلار و همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی چیزی حدود 40 تا 42 هزار دلار می باشد.

شرایط محیطی کالج لندن برای تحصیل دانشجویان

امپریال کالج لندن در نزدیکی فضاهای تفریحی و گردشگری زیادی از جمله پارک هاید پارک، مرکز خرید فوق لوکس هارودز و همچنین موزه های بزرگ بریتانیا واقع شده و دانشجویان می توانند در ساعت های بیکاری در این مکان ها به استراحت بپردازند.


دریافت فایل PDF
آشنایی با کالج سلطنتی امپریال لندن
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

معرفی دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه تربیت مدرس را بیشتر بشناسید
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
معرفی ۹ دانشکده مجزا دانشگاه علوم پزشکی تبریز

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام