اعتبار مدرک پیام نور در اروپا
ثبت نام شروع شد

اعتبار مدرک پیام نور در اروپا

دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از بزرگترین مجموعه های آموزشی در سرتاسر کشور ایران و همین طور یکی از بزرگترین دانشگاه های ایران است، دانشگاه پیام نور در سال 1367 احداث شده است و خیلی زود موفق شده است که خود را در بین دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور بالا کشد و امروزه این دانشگاه از جایگاه بسیار خوبی در بین ایرانیان برخوردار می باشد. در سال 1393 طبق نظرسنجی هایی که انجام شد اعلام شد که دانشگاه پیام نور یکی از ده دانشگاه برتر در ایران می باشد و از اعتبار بسیار خوبی در داخل کشور برخوردار می باشد.

هر ساله تعداد داوطلبان بسیار زیادی از سرتاسر ایران این مرکز آموزشی را به عنوان مقصد خود برای ادامه تحصیل بر می گزینند و امروزه شعبه های دانشگاه پیام نور از بیشترین تعداد دانشجو برخوردار می باشند. دانشگاه پیام نور در سرتاسر ایران شعبه هایی را دارا می باشد که شما می توانید در هر یک از این شعبه ها به ادامه تحصیل بپردازید و مدرک خود را در رشته مورد علاقه خود دریافت کنید. در دانشگاه های پیام نور معمولا بیشتر رشته های تاپ نیز تدریس می شود که می توانید در هر یک از این رشته ها به تحصیل بپردازید.

همچنین بخوانید : تحصیل در آمریکا در دانشگاه استنفورد

اعتبار مدرک پیام نور در ایران

همان طور که گفته شد دانشگاه پیام نور از بزرگترین دانشگاه های کشور می باشد، قبل از آن که بخواهیم به بحث اعتبار مدرک پیام نور در اروپا بپردازیم بهتر است به یکی دیگر از مهم ترین دغدغه های دانشجوهای دانشگاه های پیام نور یعنی اعتبار مدرک پیام نور در ایران بپردازیم. این مدرک در بسیاری از مراکز علمی دارای اعتبار می باشد و شما می توانید با دریافت مدرک دانشگاه پیام نور در بسیاری از مراکز علمی و دولتی کشور به کار و فعالیت بپردازید. امروزه در بسیاری از مراکز دولتی از قبیل بانک ها، دانشگاه ها و تمامی مراکز دولتی مدرک پیام نور به عنوان یکی از معتبر ترین مدارک تحصیل دانشگاهی در کشور شناخته می شود. اگر شما نیز جزو آن دسته از دانشجوهایی هستید که در این دانشگاه ها تحصیل کرده اید و یا در حال تحصیل می باشید لزومی ندارد که نگران آینده خود باشید چرا که همان طور که گفته شد مدرک دانشگاه پیام نور یکی از معتبر ترین مدارک تحصیلات دانشگاهی در سرتاسر کشور می باشد.

اعتبار مدرک پیام نور در اروپا

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه مدرک پیام نور پرسیده می شود اعتبار مدرک پیام نور در اروپا می باشد، قبل از این که بخواهیم به بحث اعتبار مدرک پیام نور در اروپا بپردازیم بهتر است عواملی که در اروپا برای ادامه تحصیل مهم می باشد را بررسی کنید.

عوامل مهم برای ادامه تحصیل در اروپا

اعتبار مدارک دانشگاهی در کشورهای خارجی علی الخصوص در کشورهای اروپایی کاملا جدا از اعتبار این مدارک در داخل ایران می باشد، برای کشور های خارجی و علی الخصوص کشورهای اروپایی مدرک دانشگاهی که شما در آن به تحصیل پرداخته اید اهمیت خیلی زیادی  ندارد بلکه سوابق علمی شما و همین طور نمره های دانشگاهی و علی الخصوص فعالیت های دانشگاهی شما بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد تا این که شما در چه دانشگاه و یا چه شهری به تحصیل پرداخته اید. با این حال برخی از دانشگاه ها نیز ملاک هایی را از لحاظ دانشگاهی برای شما در نظر می گیرند که رتبه دانشگاه شما باید در رتبه خوبی در کشور خود قرار داشته باشد.

دانشجوهای کدام دانشگاه ها شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه های اروپا را دارند؟

با توجه به نکات گفته شده باید بدانید که هر چه رتبه دانشگاه شما در جایگاه بهتری در کشور قرار داشته باشد شانس شما نیز برای قبولی در دانشگاه های اروپا بیشتر می باشد، با توجه به این نکات واضح است که شانس دانشگاه های دولتی بیشتر از دانشگاه های پیام نور و همین طور دانشگاه آزاد می باشد. با این وجود برخی از دانشگاه های اروپایی بسته به قوانینی که در این دانشگاه ها و نظام آموزشی کشور مربوطه وجود دارد مدارک برخی از دانشگاه های غیر دولتی همانند دانشگاه های آزاد و پیام نور را نیز می پذیرند که این پذیرش بستگی به رای کمیسیون آن کشور و دانشگاه مربوطه دارد. اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی برای این موضوع بیان کنیم این است که هر چه قدر که مدرک دانشگاه شما معتبر تر باشد و از اعبتار بیشتری برخوردار باشد نیاز به گذراندن دوره های مختلفی که به منظور رعایت برخی پیش نیاز ها برای ورود به دانشگاه های اروپایی برگزار می شود را ندارید.

رشد اعتبار مدرک پیام نور در اروپا

در سال های اخیر اعتبار مدرک پیام نور در اروپا افزایش یافته است و اعتبار بیشتری نسبت به گذشته را دارا می باشد، بنابراین اگر در دانشگاه های پیام نور در حال تحصیل هستید و یا این که مدرک خود را در دانشگاه پیام نور دریافت کرده اید امروزه می توانید امیدوار باشید که ویزای تحصیلی و یا ویزای کار یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کنید. به دلیل افزایش اعتبار مدرک پیام نور در اروپا در سال های اخیر تعداد قابل توجهی از دانشجوهای دانشگاه پیام نور موفق شده اند که ویزای خود را در یکی از دانشگاه های اروپایی دریافت کنند. البته با این که اعتبار مدرک پیام نور در اروپا افزایش پیدا کرده است ولی هنوز هم برای دانشجویانی که از این دانشگاه ها به کشور های اروپای سفر می کنند تا در یکی از دانشگاه های این کشور ها به تحصیل بپردازند دوره هایی برگزار می شود تا این دانشجویان پیش نیاز حضور در این دانشگاه ها را داشته باشند.

همچنین بخوانید : کالج کینگ لندن (انگلیس)

دلیل رشد اعتبار مدرک پیام نور در اروپا

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که به چه دلیل در سال های اخیر اعتبار مدرک پیام نور در اروپا افزایش یافته است؟ در جواب این سوال باید گفت که دلیل افزایش اعتبار مدرک پیام نور در اروپا این است که اعبتار این مدرک در داخل ایران و در وزارت علوم افزایش زیادی پیدا کرده است و فعالیت های علمی بسیار خوب و قابل ملاحظه ای در سال های اخیر در دانشگاه پیام نور صورت گرفته است که همین عامل باعث پیشرفت این دانشگاه و همین طور افزایش اعبتار مدرک پیام نور در اروپا گردیده است. امروزه به جرئت می توان گفت که اعتبار مدرک پیام نور در اروپا با مدرک دانشگاه های آزاد و دولتی برابری می کند و اگر در یکی از مراکز دانشگاه های پیام نور تحصیل می کنید می توانید امیدوار باشید که بتوانید به ویزای یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کنید.

جمع بندی

به صورت کلی اگر بخواهیم مطالب بالا را جمع بندی کنیم می توان گفت که اعتبار مدرک پیام نور در اروپا امروزه بسیار بالا می باشد با این حال ممکن است برخی کشورها برای ورود دانشجویان این دانشگاه ها سخت گیری هایی کنند که این سخت گیری معمولا برای دانشجویان سایر دانشگاه ها از جمله دانشگاه های سراسر نیز وجود دارد، با این حال هستند کشور هایی که سخت گیری های زیادی را برای ورود دانشجویان دانشگاه های پیام نور ندارند و این دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های برگزار شده توسط این دانشگاه ها به راحتی وارد کشورهای اروپایی شده و تحصیلات خود را در این کشور ها ادامه دهند.


دریافت فایل PDF
اعتبار مدرک پیام نور در اروپا
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

ارزش مدرک دانشگاه سما
اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام