۷ اشتباه مرگ بار کارجویان در رزومه نویسی
ثبت نام شروع شد

۷ اشتباه مرگ بار کارجویان در رزومه نویسی

اگر شما در حال تهیه یک رزومه آنلاین مناسب با رزومه ساز های آنلاین برای خود هستید باید به نکاتی توجه کنید که انجام دادن یا عدم انجام آنها برای تایید شدن رزومه شما حیاتی است. فرض کنید فرصت شغلی مورد علاقه خود را پیدا کرده‌اید و می‌خواهید برای درخواست این شغل رزومه آنلاین خود را ارسال کنید.

وقتی به موارد درج شده در آگهی نگاه می‌کنید، ممکن است متوجه شوید شما تمام ملزوماتی که این شغل نیاز دارد را ندارید. اما از آنجایی که به دست آوردن این فرصت شغلی برای شما مهم است، ممکن است به این فکر بیوفتید که در ساخت رزومه خود تغییراتی انجام دهید تا مناسب شغل درخواستی باشد، در صورتی‌که شاید تخصص کافی هم در آن زمینه‌ ندارید. آیا ریسک آن را می‌پذیرید که مسئول بررسی متوجه دروغ شما در نوشتن رزومه شود؟ در ادامه به بررسی اشتباهات کارجویان در رزومه نویسی خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید.

در نظرسنجی که اخیرا در سایت CareerBuilder منتشر شده این نکته را نشان می‌دهد که ۷۵ درصد از مدیران بخش منابع انسانی ( افرادی که قبل از تحویل رزومه‌های ارسالی به مدیر استخدام، آن‌ها را مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهند) حداقل در هر رزومه یک دروغ پیدا می‌کنند. پیدا کردن این دروغ‌ها برای مدیران استخدامی بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید. و این به معنای رد شدن رزومه بدون بررسی بیشتر و در نظر گرفتن سوابق شما خواهد شد. پس سعی کنید هرگز مطالبی که خلاف واقع هستند در رزومه آنلاین خود جا ندهید.

راهکارهای مناسب برای نوشتن رزومه عالی برای قبولی در آزمون استخدام

با این‌که دروغگویی و نوشتن مطالب خلاف واقع در رزومه نویسی نهایتا به پذیرفته نشدن رزومه و به ضرر کارجو تمام می‌شود، با این حال می‌توان متوجه شد که چرا کارجویان در نوشتن رزومه خود صادق نیستند و مطالب دروغ می‌نویسند. زیرا کارجو برای جلب کردن نظر کسی که رزومه آن‌‌ها را بررسی می‌کند وقت کوتاهی در اختیار دارد. به همین دلیل سعی ‌می‌کند تا حد ممکن خود را مناسب شغلی که درخواست داده معرفی کند. برا اساس تحقیقات صورت گرفته، از هر ۵ مدیر استخدامی ۲ نفر آنها برای خواندن و بررسی رزومه‌های ارسالی کمتر از ۱ دقیقه وقت صرف می‌کنند. و از هر ۴ مدیر استخدامی ۱ نفر آن‌ها حتی کمتر از ۳۰ ثانیه برای بررسی رزومه‌ها وقت صرف می‌کند.

 

اما تنها دلیل پذیرفته نشدن کارجویان دروغ‌گویی در نوشتن رزومه نیست. دقت کنید تنها داشتن سوابق کاری خوب، تخصص و تجربه بالا برای بدست آوردن شغل مورد نظر کافی نمی‌باشد. اشتباهاتی هستند که انجام دادن آنها ‌می‌تواند به قیمت از دست رفتن فرصت شغلی برای شما باشد. هنگاهی که از مدیران مسئول استخدام خواسته شده تا بدترین دروغ هایی که در رزومه‌ها دیده‌اند را بازگو کنند، یکی از آنها به رزومه‌ای اشاره کرد که تنها در آن یک جمله نوشته شده بود. موردی دیگر وجود داشت که فرد در رزومه آنلاین خود تمام تاریخ‌های سوابق شغلی خود را مانند هم نوشته بود. یا یکی از بدترین آنها که فردی تمام سوابق کیفری خود را در رزومه نوشته بود. پس اشتباهات زیادی هستند که شما باید در نوشتن رزومه خود به آنها دقت کنید.

رزومه های عالی و حرفه ای که در مصاحبه درصد بالای قبولی دارن

از مدیران استخدامی رایج‌ترین و متداول‌ترین اشتباهاتی که متقاضیان در نوشتن رزومه خود انجام دادند، پرسیده شده است. این اشتباهات مواردی هستند که باعث شده تا درخواست متقاضی فورا رد شود. در اینجا به ۷ مورد از مهم‌ترین اشتباهات در نوشتن رزومه اشاره شده است. این اشتباهات گاهی بسیار کوچک و در ظاهر کم اهمیت جلوه می‌کنند، یا ممکن است که به صورت سهوی ایجاد شده باشند. اگر می‌خواهید مرتکب چنین اشتباهاتی نشوید و یک رزومه آنلاین مناسب برای شغل ایده‌آل خود تهیه کنید، حتما این موارد را مطالعه کنید.

 

۱. چک نکردن رزومه و داشتن غلط املایی و نگارشی در متن رزومه:

نداشتن غلط املایی نکته سنجی و ریزبینی شما را نشان می‌دهد. بیشتر مدیران استخدامی (۷۷ درصد آن‌ها) این نکته را گفته‌اند که رزومه‌هایی که در نوشتن آنها غلط املایی وجود داشته است را فورا و بدون بررسی بیشتر رد کرده‌اند. برای جلوگیری از این مشکل حتما متن خود را پس از اتمام نوشت یک بار کامل بخوانید. ‌می‌توانید از یک نفر دیگر درخواست کنید تا او هم یک بار متن رزومه شما را بخواند. ممکن است اشتباهات کوچکی از زیر دست شما رد شده و آن‌ها را ندیده باشد، در این صورت با مطالعه رزومه توسط یک نفر دیگر احتمال انجام دادن این خطاها کمتر می‌شود.

 

۲. داشتن آدرس ایمیل نامناسب و غیر‌حرفه‌ای:

داشتن اسم ایمیل مناسب در نظر بررسی کننده رزومه آنلاین نقش مهمی دارد. پس در انتخاب اسم مناسب دقت کنید. رزومه‌هایی که توسط ایمیلی با آدرس غیر حرفه‌ای ارسال می‌شوند معمولا توسط ۳۵ درصد از مدیران استخدامی رد خواهند شد. یک آدرس ایمیل حرفه‌ای می‌تواند از نام و نام خانوادگی یا ترکیب این‌ها با عددی معنا دار مثل تاریخ تولد شما تشکیل شده باشد.

نحوه نوشتن رزومه مناسب برای استخدام

۳. نداشتن نتایج کاری در رزومه:

نشان دادن نتایج قابل بررسی و قابل سنجش در رزومه آنلاین خود امری مهم است. تحقیقات نشان می‌دهد ۳۴ درصد از مدیران استخدامی به دنبال دیدن نتایج کاری در رزومه کاری شما هستند. این نتایج می‌تواند مواردی مثل بالا بردن درآمد حاصل از فروش باشد، یا کمک به افزایش پیدا کردن مشتریان جدید برای شرکتی که در آن کار می‌کرده‌اید. همچنین کارهایی مانند افزایش دادن کاربران در سایت‌ها و صفحات اجتماعی شرکت مواردی مناسب هستند. دستاوردهای حرفه‌ای شما باید برای بررسی کننده رزومه قابل سنجش باشد. پس به راهی فکر کنید تا بتوانید این دستاوردها را با رقم و عدد به صورت مناسب در رزومه خود جای دهید.

 

۴. داشتن پاراگراف‌های طولانی که باعث خستگی در خواندن رزومه می‌شود:

اگر رزومه آنلاین شما دارای پاراگراف‌های طولانی و بلند می‌باشد این مسئله برای شما مشکل ساز خواهد شد. ۷۵ درصد از مدیران استخدامی علاقه‌ای به خواندن رزومه‌هایی با پاراگراف‌های طولانی و خسته‌کننده ندارند و به راحتی آن‌ها را کنار می‌گذارند. باید رزومه خود را تا حد امکان خوانا، چشم نواز و با املایی روان بنویسید و نکات دستوری را در نوشتن آن رعایت کنید. اگر رزومه شما از پاراگراف‌های بلند تشکیل شده، می‌توانید این پاراگراف‌ها را بشکنید و به چند پاراگراف کوتاه‌تر تقسیم کنید تا این مشکل رفع شود. برای عنوان بخش‌ها از خط درشت‌تر و پررنگ‌تر استفاده کنید.

 

۵. فرستادن یک رزومه عمومی برای تمام درخواست‌های شغلی:

سفارشی کردن رزومه برای هر موقعیت شغلی امری مهم است. هیچوقت از یک رزومه آنلاین عمومی و کلی برای درخواست‌های مختلف استفاده نکنید. انجام دادن این‌کار از دید مدیر استخدامی نشانه غیر حرفه‌ای بودن شما است. شما باید برای هر شغل یک رزومه اختصاصی تهیه کنید تا مطالبی که در رزومه خود نوشته‌اید با شغلی که برای آن درخواست داده‌اید مرتبط باشند. رزومه‌هایی که به این صورت کلی و عمومی نوشته شده‌اند توسط ۱۸ درصد از مدیران استخدامی رد می‌شوند.

 

 

۶. نوشتن اطلاعات اضافی و نامرتبط در رزومه:

روزمه باید مختصر و مفید باشد و تنها اطلاعاتی که برای کسب شغل مورد نظر لازم است در آن آورده شده باشد. از نوشتن اطلاعات اضافی که رزومه آنلاین شما را طولانی می‌کند پرهیز کنید. از نظر ۱۷ درصد مدیران استخدامی رزومه‌هایی که متن آن ۲ صفحه است، خیلی طولانی و خسته کننده هستند و بررسی نخواهند شد. رزومه خود را نهایتا در یک صفحه بنویسید و مطالبی را استفاده کنید که بیشترین ارتباط با شغل مورد درخواست را دارند.

 

۷. یک Cover letter یا نامه توصیف شخصی بنویسید:

نوشتن یک نام توصیف شخصی و اضافه کردن آن به رزومه می‌تواند برای شما مفید باشد. از هر ۱۰ مدیر استخدامی یک نفر آنها به داشتن نامه توصیف شخصی در رزومه اهمیت می‌دهند. پس از هر شانسی برای بالا بردن اعتبار رزومه آنلاین خود استفاده کنید.

 


دریافت فایل PDF
۷ اشتباه مرگ بار کارجویان در رزومه نویسی
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

۳ مرحله تهیه رزومه آنلاین فوق العاده قوی
۳ مرحله تهیه رزومه آنلاین فوق العاده قوی
نحوه ساخت رزومه کاری، نکاتی که باید در ساخت رزومه آنلاین حتما به آن توجه کنید
نکاتی که باید در ساخت رزومه آنلاین حتما به آن توجه کنید

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام