ارزش مدرک دانشگاه سما
ثبت نام شروع شد

ارزش مدرک دانشگاه سما

شاید اسم دانشگاه سما را شنیده باشید که بدون کنکور و برگزاری آزمون هایی خاص دانشجو می پذیرد و همه ساله دانشجویان بسیاری از طرق مختلف در واحد های این دانشگاه که در سراسر ایران به فعالیت مشغول هستند به تحصیل می پردازند. اگر در مورد نحوه فعالیت و میزان اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه سما اطلاعات کافی ندارید در این مطلب همراه ما باشید. تلاش می کنیم که اکثر سوالات و ابهامات شما در این زمینه را برطرف کنیم.

دانشگاه سما چگونه سازمانی است؟ دانشگاه سما چگونه فعالیت می کند؟

دانشگاه سما یا شاید بهتر باشد بگوییم دانشکده سما که اغلب آن را از زیر مجموعه های وابسته به دانشگاه آزاد می شناسند، موسسه علمی آموزشی است که رشته های فنی و علمی کاربردی را با مدرک کاردانی پوشش می دهد. پذیرش در رشته های ین دانشکده اکثرا بدون برگزاری آزمون بوده و طی چند سال گذشته سرعت رشد خیلی خوبی داشته است به طوری که اکنون مرکز سازمندهی این مجموعه مستقل و با ساماندهی خوبی فعالیت می کند. همچنین برای تعیین اساتید می توانند مستقل از دانشگاه آزاد به جذب آن ها بپردازند.

کیفیت امکانات و سطح علمی دانشگاه (دانشکده) سما چقدر است؟

سازمان سما نو پا است و به تازگی روند شد و استقلال خود را در پیش گرفته است، پس از لحاظ امکانات آموزشی و سطح علمی آن شاید انتظار زیادی نمی توان داشت اما برای کسانی که به دنبال اخذ مدرک هستند و به خاطر هر موضوع یا مشکلی توانایی شرکت در کنکور سراسری را ندارند یکی از موارد خوب جهت ادامه تحصیل در مقطع کاردانی است.

همچنین بخوانید : ادامه تحصیل دارندگان مدرک تحصیلی معادل

ارزش مدرک دانشگاه سما چقدر است؟ آیا مدرک دانشگاه سما معتبر است؟

مهمترین مبحث مورد نظر ما در این مقاله پرداختن به ارزش مدرک دانشگاه سما است. همانطور که گفتیم دانشگاه سما از زیر مجموعه های دانشگاه آزاد بوده که به تازگی به صورت نو پا فعالیت خود را نسبتا مستقل به شروع کرده است و از لحاظ ارزش و اعتبار مدرک اخذ شده هیچ فرقی با دانشگاه آزاد نخواهد داشت. دانشگاه سما همانند دانشگاه آزاد، دانشگاه های دولتی، دانشگاه پیام نور و سایر مؤسساتی که تحت نظارت و تاییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند فعالیت می کند؛ پس مدرک اخذ شده از این دانشگاه معتبر است. شما برای ارائه ی مدرک دانشگاه سما به منظور ادامه تحصیل و شرکت در کنکور کارشناسی پیوسته یا استفاده در ارگان های دولتی و سایر سازمان های خصوصی هیچ گونه ممنوعیت و محدودیتی نخواهید داشت؛ زیرا با مهر تایید شده از وزراتخانه علوم، فناوری و تحقیقات از دانشگاه سما فارغ التحصیل می شوید و مدرک شما معتبر است.

 

مشکل نظام وظیفه داوطلبان در دانشگاه سما:

بسیاری از افرادی که مشکل نظام وظیفه دارند در پی ثبت نام و ادامه تحصیل در مؤسسات خصوصی هستند که صرفا فقط مدرک تحصیلی خود را بالاتر ببرند. باید بدانید درست است که دانشگاه سما سازمانی نو پا است اما طبق مطالبی که ذکر شد تحت نظارت ورازت علوم است؛ پس تقلب و جعل مدرک برای ثبت نام و پذیرفته شدن در رشته های تحصیلی این دانشگاه که در مقطع کاردانی هستند هرگز کار ساده ای نخواهد بود!

همچنین بخوانید : دانشگاه نیویورک

ادامه تحصیل با مدرک کاردانی از دانشگاه سما و شرکت در کنکور کارشناسی پیوسته:

اگر که از فارغ التحصیلان دانشگاه سما هستید و قصد ادامه تحصیل با مدرک اخذ شده خود را دارید، شما برای شرکت در کنکور کارشنسی ناپیوسته هیچ ممنوعیت یا مشکلی نداشته و مدرکتان معتبر است. می توانید در کنکور کاشناسی ناپیوسته شرکت کنید، ذکر این نکته ضروری است که کنکور کارشناسی ناپیوسته نسبت به کنکور سراسری تعداد داوطلبان کمتری دارد و فضای رقابتی در آن کمتر است؛ پس می توانید با اندکی تلاش و کوشش نتیجه بسیار خوبی را بگیرید.

 

چکیده کلی متن :

  • دانشگاه سما از زیر مجموعه های دانشگاه آزاد، مؤسسه ای نوپا است که نسبتا مستقل به فعالیت های آموزشی می پردازد.
  • مدرک دانشگاه سما از جهتی که تحت نظارت وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری است همانند دانشگاه آزاد، پیام نور و علمی کاربردی معتبر است و برای استفاده و ارائه ی آن هیچ گونه محدودیتی ندارید.
  • اگر که از دانشگاه سما فارغ التحصیل شوید، برای ادامه تحصیل می توانید در کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید و مدرک شما برای شرکت در این آزمون ممنوعیتی ندارید.

 


دریافت فایل PDF
ارزش مدرک دانشگاه سما
میانگین امتیاز : 1


جهت اخذ مدرک معادل (دیپلم/فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/دکتری) دررشته موردنظر درکمتراز10روز بااستعلام معتبر کلیک کنید.

برچسب ها


دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
دپارتمان ها
فنی و مهندسی
زبان
مدیریت
علوم طبیعی
طب سنتی
علوم انسانی
علمی کاربردی
هنر

اخذ مدرک پیش دانشگاهی غیر حضوری
اعتبار مدرک پیام نور در اروپا

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

منو
بالا
ثبت نام